اسماعیلی :

عزم مجلس برای ساماندهی قراردادهای كار

عزم مجلس برای ساماندهی قراردادهای كار

عضو هیئت رئیسه كمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: عزم مجلس جزم است تا قراردادهای موقت كار را ساماندهی كند اما از آنجایی كه تهیه طرح در این زمینه بار مالی دارد، دولت باید لایحه آنرا به مجلس ارائه نماید.ولی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره برنامه مجلس برای ساماندهی قراردادهای موقت کار، اظهار داشت: تابحال افرادی از مشاغل گوناگون چون کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور به نمایندگان مجلس مراجعه نموده و خواهان تبدیل وضعیت به پیمانی یا رسمی شده اند.
وی با اشاره به اینکه تهیه طرحی در مجلس برای تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی یا پیمانی مغایر اصل ۷۵ قانون اساسی است و بارِ مالی دارد، اضافه کرد: اگر مجلس شورای اسلامی طرح تبدیل وضعیت کارکنان قرارداد موقت را تهیه نماید، اساسا شورای نگهبان به آن ایراد می گیرد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید لایحه ساماندهی قراردادهای کار را به مجلس ارائه کند، اشاره کرد: مجلس شورای اسلامی اساسا با دولت وارد مذاکره می شود تا لایحه تبدیل وضعیت قراردادهای موقت کار به مجلس ارائه شود.
اسماعیلی با اعلان اینکه مجلس شورای اسلامی در وهله اول، اقداماتی را برای تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی به رسمی در دستورکار قرار می دهد، گفت: تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی به رسمی، بارِ مالی ندارد چونکه این افراد به اندازه کارکنان رسمی حقوق دریافت می کنند و فقط یکسری مشکلات اداری دارند که باید حل و فصل شود.
وی با اعلان اینکه عزم مجلس جزم است تا قراردادهای موقت کار را ساماندهی کند، اظهار داشت: مجلس بعد از تبدیل وضعیت قراردادهای پیمانی به رسمی، اساسا به دنبال آن است که سایر قراردادهای کار هم ساماندهی گردد.

1399/07/01
14:55:47
5.0 / 5
2066
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری