جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰- ۱۰

تعیین سقف معافیت مالیاتی حقوق 4 میلیون تومان

تعیین سقف معافیت مالیاتی حقوق 4 میلیون تومان

ارتباط با مشتری: سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده 84 قانون مالیات های مستقیم در لایحه بودجه 1400، سالانه مبلغ 48 میلیون تومان یعنی ماهانه 4 میلیون تومان پیش بینی شده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، برمبنای بند ۴ تبصره ۱۲، سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم در سال آینده مبلغ ۴۸۰ میلیون ریال سالانه پیش بینی شده است.
نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی شامل حقوق و مزایا و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مازاد یک نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۵ درصد و نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه ۲۰ درصد و نسبت به مازاد چهار برابر مشمول مالیات ۲۵ درصد است.
میزان معافیت مالیات سالانه مستغلات اشخاص فاقد درآمد موضوع ماده ۵۷ قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر درآمد مشاغل موضوع ماده ۱۰۱ قانون مالیات های مستقیم، سالانه به مبلغ ۳۶۰ میلیون ریال تعیین می شود.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم به این شرح است: تا میزان یکصد و پنجاه برابر حداقل حقوق مبنای جدول حقوق موضوع ماده (۱) قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت - مصوب ۱۳۷۰- درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق کلیه حقوق بگیران همچون کارگران مشمول قانون کار، از یک یا چند منبع، از پرداخت مالیات معاف می شود.
همچنین ماده ۵۷ قانون مالیات های مستقیم به این شرح است: در مورد شخص حقیقی که هیچ نوع درآمدی ندارد تا میزان معافیت مالیاتی درآمد حقوق موضوع ماده (۸۴) این قانون از درآمد مشمول مالیات سالانه مستغلات از مالیات معاف و مازاد طبق مقررات این فصل مشمول مالیات می باشد. مشمولان این ماده باید اظهارنامه مخصوصی طبق نمونه ای که از جانب سازمان امور مالیاتی کشور تهیه خواهد شد به اداره امور مالیاتی محل وقوع ملک تسلیم و اعلام نمایند که هیچ نوع درآمد دیگری ندارند. اداره امور مالیاتی مربوط باید خلاصه مندرجات اظهارنامه مودی را به اداره امور مالیاتی محل سکونت مودی ارسال دارد و در صورتیکه ثابت شود اظهارنامه مودی خلاف واقع است مالیات متعلق به اضافه یک برابر آن بعنوان جریمه وصول خواهد شد.منبع:

1399/09/14
20:30:27
5.0 / 5
1162
تگهای خبر: بودجه , درآمد , كارگر , كارگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری