معاون وزیر كار:

730 هزار نفر بیمه بیكاری كرونا گرفتند

730 هزار نفر بیمه بیكاری كرونا گرفتند

به گزارش ارتباط با مشتری معاون وزیر کار اظهار داشت: حدود 730 هزار نفر مورد حمایت بیمه بیکاری کرونا قرار گرفتند و همچنان محدودیتی برای تدوام این حمایت برای مشمولین قانون کار و تامین اجتماعی و بیمه بیکاری وجود ندارد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حاتم شاکرمی در نشستی با برخی از مدیران و مسئولین واحدهای مشکل دار استان خراسان جنوبی اظهار داشت: عمده بحث ها درباب ایجاد واحدهای جدید است در صورتیکه حفظ اشتغال موجود که سرمایه های کلانی در گذشته برای تولید صرف شده نیز حائز اهمیت می باشد. با همکاری سایر دستگاه های مربوطه اجازه نخواهیم داد تولید یا اشتغال واحدهای تولیدی فعال یا نیمه فعال از بین برود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: یکی از معضلات موجود این است که تعریف واحدی از مشکلات واحدهای تولیدی در سطح استانی و ملی که مورد وثوق عمومی باشد نداشته ایم.
شاکرمی اشاره کرد: تعدادی از مشکلات واحدهای تولیدی در قالب اختیارات استانی قابل حل و فصل است و برخی دیگر باید در سطح ملی پیگیری، بررسی و رفع اشکال شود.
وی عنوان کرد: عدم ارائه تعریف استانداردی از مشکلات واحدها در سطح استانی و ملی همچون موانع موجود دراین زمینه است.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: ابتدا باید تعریف واحدی از مشکلات داشته باشیم و آنرا با قوانین و مقررات تطبیق دهیم و با بهره گیری از اختیارات استانی و ملی اجازه ندهیم واحدهای تولیدی مشکل دار متوقف شوند.
۷۳۰ هزار نفر بیمه بیکاری گرفتند
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و مشکلاتی که در بخش های مختلف اقتصادی به دنبال داشت اظهار داشت: برای پشتیبانی از مشاغل لطمه دیده از کرونا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چند اقدام اساسی را در دستور کار قرار داد. دراین زمینه ۱۴ رسته مشاغل شناسایی شدند که مورد حمایت های بیمه ای و تسهیلات قرار گرفتند.
شاکرمی افزود: در بخش بیمه بیکاری حدود ۷۳۰ هزار نفر مورد حمایت قرار گرفتند و همچنان محدودیتی برای تدوام این حمایت برای مشمولین قانون کار و تامین اجتماعی و بیمه بیکاری وجود ندارد.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همین طور تسهیلات با نرخ ۱۲ درصدی در اختیار رسته های لطمه دیده از کرونا قرار گرفت که در خراسان جنوبی ۶۰ درصد اصناف از این تسهیلات استفاده کردند.
وی به حمایت های معیشتی و رفاهی نیز اشاره و بیان کرد: تمامی حمایت های انجام شده باتوجه به توان دولت تنها برای جبران بخش محدودی از مشکلات به وجود آمده بود و بدون شک جبران خسارت ها نیازمند حمایت بیشتری است.
شاکرمی عنوان کرد: در این جلسه برخی از واحدهای تولیدی به ارائه مشکلات واحد پرداختند که درخواست داریم مستندات مربوطه ظرف یک هفته ارائه شود تا بتوان موضوعات مربوط به سطح ملی را پیگیری و رفع کرد.
وی اظهار داشت: مواردی که ارائه خواهد شد باید حتما مصوبات استانی را داشته باشد و اهتمام می نماییم وضعیت واحدهای مشکل دار را پیگیری و به نتیجه برسانیم.


منبع:

1399/11/09
16:10:50
0.0 / 5
889
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری