۵ مرز ایران و عراق بسته شد

۵ مرز ایران و عراق بسته شد

به گزارش ارتباط با مشتری طبق اعلام مسؤلان گمرک ایران به دنبال انتشار ویروس کرونای انگلیسی تردد مسافر از پنج مرز ایران و عراق ممنوع شده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، پس از آنکه با انتشار ویروس جهش یافته کرونا، محدودیت هایی در مرز شلمچه و چذابه اعمال و تردد مسافر ممنوع گردید به تدریج این ممنوعیت افزایش یافته و از فردا مرز مهران هم بسته خواهد شد.

این در حالی است که از روز گذشته از مرز تمرچین در پیرانشهر و کیله سردشت هم تا دو هفته تردد مسافر ممنوع اعلام شده بود.

تازه ترین اعلام لطیفی - سخنگوی گمرک ایران - از این حکایت دارد که به منظور پیشگیری از شیوع کرونای انگلیسی و با تصمیم استان های مرزی، تردد مسافر در مرزهای کیله سردشت، پیرانشهر، چذابه و شلمچه بسته شده است و مرز مهران از فردا تا اطلاع ثانوی بسته می شود.

به گفته وی این تصمیمات صرفاً در حوزه تردد مسافری است و شامل کالاهای تجاری نمی گردد و همچنان فعالیت تجاری این مرزها ادامه دارد.

طبق اعلام سخنگوی گمرک ایران پیش از این هم به علت انتشار کرونا صرفاً افرادی امکان تردد از مرزها به سمت عراق یا بالعکس را داشتند که دارای مجوز تردد خاص مانند ویزای درمان، تحصیل، تجار و دیپلماتیک بودند که در این برهه زمانی امکان تردد را نخواهند داشت.

لطیفی در مورد تررد کالاهای تجاری هم خاطرنشان کرد که از آغاز انتشار کرونا بر مبنای پروتکل های بهداشتی در مرزها مبادله می شوند.

گفتنی است که در اغلب مرزها منعی برای تردد نیست و تبادل کالا و مسافر با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد.

این در حالی است که به دنبال انفجار اخیر در گمرک اسلام قلعه، همچنان ورود کالای جدید به مرز دوغارون ممنوع می باشد و کالاهای متوقف در مرز با اولویت کالاهای فاسدشدنی از جانب گمرک اسلام قلعه افغانستان پذیرش می شود.

منبع:

1399/12/05
14:01:19
0.0 / 5
561
تگهای خبر: مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری