تا پایان سال ۱۴۰۰؛

تعداد كارگران بیمه شده ساختمانی در اردبیل به ۳۰ هزار نفر می رسد

تعداد كارگران بیمه شده ساختمانی در اردبیل به ۳۰ هزار نفر می رسد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده پیش بینی می شود امسال تعداد بیمه شدگان صنعت ساختمان در اردبیل رشد 6 هزار نفری داشته باشد.قاسم رحیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به تعداد کل کارگران فعال و بیمه شده استان اظهار نمود: هم اکنون ۱۱۱ هزار کارگر بیمه شده و فعال در حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی وجود دارند که سهم کارگران ساختمانی از تعداد کل بیمه شدگان در استان ۲۴ هزار نفر است.
وی از افزایش ۶ هزار نفری سهمیه بیمه کارگران فصلی و ساختمانی در اردبیل آگاهی داد و افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده و مطابق با ترسیم چشم انداز سال ۱۴۰۰ در نظر داریم تا تعداد کل بیمه شدگان صنعت ساختمان در استان را به ۳۰ هزار نفر برسانیم.
به گفته مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد کارگران مشمول بیمه در صنعت ساختمان در سال ۱۳۹۶ در اردبیل ۶ هزار نفر بوده که این تعداد در سال ۹۸ با رشد ۴ برابری به ۲۴ هزار نفر رسید.
رحیمی اشاره کرد: با تلاش نمایندگان مردم استان در مجلس، معاون استاندار و همین طور تامین اجتماعی اردبیل در تلاش هستیم تا این مهم امسال بصورت صد درصدی تحقق یافته و به مرحله اجرا برسد.
وی از پرداخت ۹۰ درصدی حق بیمه کارگران ساختمانی بصورت یارانه از خزانه دولت آگاهی داد و اظهار داشت: کل مبلغ بیمه کارگران ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که از این مبلغ پرداخت تنها ۱۸۰ هزار تومان بر عهده کارگران بوده و مابقی هزینه حق بیمه توسط دولت و از محل یارانه کارگری پرداخت می شود.
این مسئول همین طور از فعالیت ۲۳ هزار کارفرما در اردبیل آگاهی داد و اضافه کرد: اکنون ۲۳ هزار کارگاه زیر نظر کارفرمایان در سطح استان فعال می باشند که رشد جمعیت کارگری در اردبیل نیز نسبت به سالهای قبل کاملاً محسوس است.
رحیمی اظهار داشت: بیشترین تعداد کارگران در استان اردبیل مربوط به حوزه خدمات، کشاورزی و صنعت بوده که سهم کارگران فصلی یا کارگران صنعت ساختمان در این بین نسبت به سایر حوزه های فعالیت جامعه کارگری کم است.
۱۲ هزار نفر مشمول بیمه بیکاری شدند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به وضعیت شیوع بیماری کرونا در اردبیل اشاره و اظهار نمود: از اسفند ماه سال ۱۳۹۸ تا اسفندماه ۱۳۹۹ تعداد ۹ هزار و ۶۰۰ نفر در اردبیل مشمول بیمه بیکاری شدند که بیشتر این افراد از رسته مشاغل لطمه دیده کرونا بود.
رحیمی همین طور از پرداخت تسهیلات حمایتی به واحدهای کسب و کارهای لطمه دیده در اردبیل آگاهی داد و تصریح کرد: ۱۳ هزار کسب وکار لطمه دیده در سال قبل از تسهیلات اداره کار بهره مند شدند که کل مبلغ در نظر گرفته شده برای این تعداد از رسته های شغلی لطمه دیده ۱۱۵ میلیارد تومان احتساب شد.
وی رصد مشکلات واحدهای لطمه دیده بر اثر شیوع ویروس کرونا در اردبیل یکی از اقدامات قابل توجه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و عنوان کرد: بازرسی و رصد مداوم از واحدهای تولیدی و برگزاری جلسات احصای مشکلات این واحدها از اسفندماه ۱۳۹۸ تا به حالا بصورت مستمر در حال انجام می باشد.
اختصاص ۷ هزار بسته معیشتی به جامعه کارگری
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توزیع بسته های حمایتی و کمک معیشتی کرونا در اردبیل اظهار داشت: با کمک کارفرمایان در طول این مدت تعداد ۷ هزار بسته معیشتی و حمایتی در میان افراد نیازمند و کارگران در اردبیل توزیع شده است.
رحیمی بیان کرد: به سبب شیوع بیماری کرونا در اردبیل و با حفظ ایمنی و بهداشت محیط کار بازدیدهای دوره ای و مستمر از واحدهای تولیدی و صنعتی استان انجام شده و بنابر تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا اهتمام بر این داشتیم تا این بازرسی ها بصورت کاملاً دقیق و مرتباً انجام گیرد.
وی همین طور از تجلیل از کارگران نمونه استانی همزمان با روز جهانی کارگر در اردبیل آگاهی داد و اظهار داشت: با توجه به این که امسال ۹ نفر از کارگران در مرحله استانی برگزیده بودند ۳ نفر دیگر از کارگران نیز در بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات موفق به کسب مقام ملی شدند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن تقدیر از جامعه کارگران استان اشاره کرد: بی گمان یکی از بازوان اصلی تولید در کشور جامعه کارگران بوده و دراین زمینه هر نوع خدماتی که به این قشر ارائه می شود باید بهترین نوع خدمات باشد.

1400/02/13
19:15:23
0.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری