شروع ثبت نام در طرح جهش مسکن

شروع ثبت نام در طرح جهش مسکن

به گزارش ارتباط با مشتری ثبت نام از متقاضیان واحدهای طرح جهش تولید و تأمین مسکن در سامانه سمن از امروز شروع شده که الان سایت در دسترس قرار دارد و نام نویسی یک ماه ادامه خواهد داشت.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، ثبت نام اجرای قانون جهش تولید مسکن در سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir از دقایقی قبل در ۳۱ استان و شهرهایی که زمین برای آنها تأمین شده، شروع شده است. متقاضیان بعد از ورود بر روی گزینه «ثبت نام نهضت ملی مسکن» کلیک کنند.
عدم استفاده از تسهیلات یارانه ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا چهار شرط اصلی خواهد بود.
محدودیتی برای نام نویسی وجود ندارد و حداقل تا یک ماه امکان ثبت نام وجود دارد. ازاین رو واجدان شرایط بدون دغدغه، ثبت نام را انجام دهند. پس از یک ماه از زمان نام نویسی، توقف و پیرایش اطلاعات آغاز می شود. اطلاعات هویتی سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل وی که دارای شروط چهارگانه اعلام شده هستند به همراه شهر مورد تقاضا باید توسط متقاضیان در سامانه وارد شود. پس از پالایش اولیه و پس از آنکه متقاضیان، حائز شرایط شناخته شدند از پذیرفته شدگان برای رجوع حضوری به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها و یا سایر دستگاههای کارگزار و مجری همچون بنیاد مسکن، دعوت می شود تا سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا پالایش شود. در صورت پذیرفته شدن این شرط تایید نهایی به متقاضی داده خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در این خصوص گفته است: متقاضیانی که صحت مدارک آنها تایید شده است به سیستم بانکی برای تشکیل حساب سپرده مسدودی به نام خود معرفی می گردند و متعاقبا به پروژه های شروع شده و یا درحال راه اندازی معرفی می گردند.
محمود محمودزاده خاطرنشان کرد: بمحض تأمین اراضی در شهرهایی که زمین برای آنها در این مرحله تأمین نشده است، ثبت نام دوره دیگر شروع می شود. همینطور متقاضیانی که شهر موردتقاضای آنها در این دوره از ثبت نام در فهرست شهرها نیست باید منتظر باشند تا اراضی در شهر موردتقاضای آنها تامین گردد.
وی با تکیه بر این که پیشنهادهای وزارت راه و شهرسازی در جلسه شورایعالی مسکن، برای افزایش تسهیلات بانکی اجرای قانون جهش تولید مسکن در تهران، کلانشهرها، مراکز استان ها و سایر شهرها، پیشنهادهای وزارت راه و شهرسازی عنوان شد، توضیح داد: بر مبنای قیمت تمام شده و دشواری انجام کار از نظر تراکم و ارتفاع در شهرهای مختلف یک جدول متغیر از نظر میزان تسهیلات پیشنهاد به همراه کارمزد تسهیلات، پیشنهاد شده است. درصورتیکه پیشنهادهای ارائه شده با موافقت بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار تایید و مصوب شود، اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.
ازاین رو گزارش، قانون جهش تولید و تأمین مسکن ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ به تصویب مجلس و سوم شهریورماه ۱۴۰۰ به تایید شورای نگهبان رسید. بر مبنای تبصره ۳ از ماده ۴ این قانون مجموع دوران مشارکت و فروش اقساطی واحدها ۲۰ ساله است. تسهیلات در ارتباط با ساخت واحدهای این قانون بعد از دوره مشارکت به فروش اقساطی تبدیل و تعهدات آن به خریدار منتقل می شود.
هنوز جزئیات اقساط و نرخ سود تسهیلات خانه های طرح جهش تولید مسکن برای دهکهای مختلف توسط بانک مرکزی اعلام نشده، اما نمایندگان مجلس گفته اند که تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومان است که به سازندگان پرداخت می شود. اقساط هم ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تا ۵ میلیون تومان خواهد بود. همینطور وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده که تلاش می کند حداکثر کمک را به دهکهای یک تا سه داشته باشد. این کمکها می تواند شامل تقبل تمام یا بخشی از نرخ سود تسهیلات، زمین رایگان، خدمات مهندسی و عوارض صدور پروانه باشد.
منبع:

1400/07/29
14:34:22
0.0 / 5
233
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری