رئیس اتحادیه كارگران قراردادی مطرح كرد

با نیروی كار ۷۰ ساله به ژاپن و كره نمی رسیم

با نیروی كار ۷۰ ساله به ژاپن و كره نمی رسیم

ارتباط با مشتری: یك مقام مسئول كارگری معتقد است در بازار كاری كه بازنشستگان بعد از ۳۰ سال كار باید همچنان در جست وجوی شغل باشند و نیروهای جوان جویای كار در خیابانها پرسه بزنند، نمی توان فرهنگ كار را نهادینه كرد.فتح اله بیات در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: فرهنگ كار با شعار و سخنرانی و جلسه نهادینه نمی شود. ما نیاز به الگوبرداری صحیح از تجربیات كشورهایی هستیم كه در این زمینه پیشرو هستند و باید روی فرهنگ كار سرمایه گذاری نماییم.

وی ادامه داد: امروز شاهدیم كه خیلی از بازنشستگان بعد از فراغت از كار همچنان در جست وجوی كار هستند تا بتوانند هزینه های زندگی خود و خانواده را تامین كنند. طبعا در بازار كاری كه بازنشسته بعد از ۳۰ سال دنبال كار می گردد و نیروی جوان و فعال در كنار خیابانها پرسه می زند، نمی توانیم انتظار نهادینه شدن فرهنگ كار را داشته باشیم.

رئیس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی با تاكید بر اینكه داشتن نیروی تحصیلكرده بیكار بهتر از نیروی بیكار بی سواد است، ادامه داد: باید از لحاظ عقلی بپذیریم وقتی نیروی بیكار تحصیلكرده داریم، هر زمان امكان دارد كه بازار كاری برای او به وجود آید و خودش را با حداقل آموزش با بازار كار وفق بدهد ولی بیكار بی سواد با رفتارهای ناهنجار خود می تواند اتفاقات ناگوار را رقم بزند.

بیات اظهار داشت: باید به فكر صنعت و تولید كشور باشیم و فراموش نكنیم كه با نیروی كار ۷۰ ساله نمی توانیم به كره و ژاپن برسیم.

وی در انتها تصریح كرد: لازم است از تعدد شغل ها در مملكت جلوگیری نماییم تا بازار كار برای نیروهای كار جوان باز شود و سیستم معیوبی كه در آن عده ای ۱۰ شغله هستند و به هر پست و مقامی كه می رسند آن را رها نمی كنند، اصلاح نماییم.
1396/10/09
00:30:02
5.0 / 5
4884
تگهای خبر: شغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری