یك مقام مسئول كارگری:

به كارگران وعده می دهید عمل كنید!

به كارگران وعده می دهید عمل كنید!

ارتباط با مشتری: یك مقام مسئول كارگری با انتقاد از رواج قراردادهای موقت در كشور، بر لزوم اصلاح و شفاف سازی تبصره یك و دو ماده ۷ قانون كار تصریح كرد.فتح اله بیات در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: بحث امنیت شغلی مهمترین دغدغه جامعه كارگری است و از سال ۱۳۶۹ كه قانون كار در كشور به تصویب رسید تا زمان حاضر كه بیش از ۲۶ سال می گذرد هیچ دولت و مجلس و وزیری در جهت شفاف سازی و اصلاح ماده ۷ قانون كار اقدامی نكرده است.

رییس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی متذكر شد: به علت عدم تدوین آیین نامه تبصره یك ماده ۷ قانون كار و عدم تعریف روشن از مشاغل دائم و غیر دائم، امروز راه تخلف و تخطی برای برخی كارفرمایان بازگذاشته شده تا حقوق كارگران تضییع شود.

بیات اظهار داشت: مگر می گردد ماهیت كار موقت و دائم در كشور ما یكی باشد و با كارگری كه بیش از ۲۰ سال در مجموعه ای به شكل مستمر كار می كند، قرارداد موقت سه ماهه و شش ماهه بسته شود؟ این كار ارزش و كرامت نیروی كار را زیر سوال می برد.

این مقام مسئول كارگری با اشاره به اینكه كارگران به لحاظ داشتن امنیت شغلی در وضعیت با ثباتی قرار ندارند، اظهار نمود: قرار بود سامانه ثبت قراردادهای كار راه اندازی شود تا كارگران قراردادهای خویش را ثبت كنند و از نظارت عالیه وزارت كار برخوردار شوند، با اینكه در رونمایی این سامانه قوی و پررنگ ظاهر شدند و از تشكل های كارگری و كارفرمایی دعوت نمودند ولی متاسفانه تا این لحظه خبری از اجرای آن نیست.

وی خاطرنشان كرد: كارگران مایل نیستند كه به این شكل كاری صورت گیرد و اگر وعده و وعیدی داده می گردد یا قول اجرایی می دهند به آن عمل كنند. سزاوار نیست احساسات جامعه كارگری را جریحه دار نماییم.
1396/11/14
15:55:50
5.0 / 5
5579
تگهای خبر: شغل , كارگر , كارگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری