ایرباس باید خودش تصمیم بگیرد

ورود هواپیماهای جدید به ایران متوقف نخواهد شد

ورود هواپیماهای جدید به ایران متوقف نخواهد شد

ارتباط با مشتری: دبیر انجمن شركت های هواپیمایی معتقد می باشد كه با عنایت به باقی ماندن اروپایی ها در برجام و زمانی كه شركت ایرباس برای بررسی شرایط درخواست داده، اظهارنظر قطعی درباره سرنوشت قرارداد هواپیماهای برجامی زود است ولی نمی توان اظهار داشت كه با خروج آمریكا از برجام، ورود هواپیماهای جدید به ایران متوقف خواهد شد.مقصود اسعدی سامانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به اینكه ایالت متحده آمریكا رسما اعلام نمود كه از برجام خارج خواهد شد، شركت های هواپیمایی ایرانی هم رویكردها و برنامه های خویش را بر این اساس تنظیم خواهند كرد. همان گونه كه صنعت هواپیمایی ایران در طول چهار دهه گذشته با وجود تمام تحریم ها به حیات خود ادامه داده، از این پس هم شركت های ایرانی حركت شان را متوقف نخواهند كرد.

وی ادامه داد: در طول سال های گذشته از پیروزی انقلاب اسلامی با وجود آنكه ما تحریم بودیم، توانستیم تعداد هواپیماهای خویش را ۱۲ برابر نماییم. از این رو نمی توان اعلام نمود كه با خروج آمریكا از برجام، ورود هواپیماهای جدید به ایران متوقف خواهد شد.

دبیر انجمن شركت های هواپیمایی با اشاره به اینكه ایرباس و بوئینگ باید خودشان شرایط فروش هواپیما به ایران را بار دیگر بررسی كنند، خاطرنشان كرد: با وجود آنكه ما در جزئیات قراردادها میان طرفین نیستیم، اما این مورد مشخص است كه دو طرف تعهداتی به یكدیگر دارند و باید دید كه در آینده این تعهدات چگونه اجرایی می شود؛ هر چند با خروج آمریكا اجرای این قراردادها دشوار خواهد شد، اما باید دید كه به صورت خاص ایرباس بعنوان یك شركت اروپایی در نهایت به چه ارزیابی در این رابطه می رسد.

اسعدی سامانی با اشاره به توافقات اخیر شركت های ایرانی با هواپیماساز سوخوی روسیه اظهار داشت: این مورد نشان داده است كه ایرلاین های ما برنامه های مختلفی برای توسعه ناوگان خود دارند. حتی در صورتی كه مشكلاتی بزرگ در جریان قراردادها به وجود بیاید هم باز هم ما می توانیم با طرح های جدید، توسعه و تجهیز ناوگان خویش را ادامه دهیم.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، شب گذشته دونالد ترامپ - رئیس جمهوری ایالت متحده آمریكا - رسما اعلام نمود كه كشورش از توافق هسته ای میان ایران و ۱+۵ خارج خواهد شد.

با توجه به اینكه پیش از این اعلام شده بود كه فروش هواپیماهای نو به ایران نیاز به مجوز وزارت خزانه داری آمریكا دارد، از شب قبل گمانه زنی هایی درباره سرنوشت قراردادهای ایران ایر با ایرباس و بوئینگ شروع شده است.

وزارت خزانه داری آمریكا گفته مجوزهایی كه برای تعاملات اقتصادی با ایران صادر كرده، در دو بازه زمانی ۹۰ و ۱۸۰ روزه متوقف خواهد شد و از این رو احیانا مجوزهای فروش هواپیما به این دو شركت هواپیماساز هم لغو خواهد شد.

هنوز ایرباس و بوئینگ به صورت رسمی موضع خود بعد از خروج آمریكا از برجام را اعلام نكرده اند و این شركت ها درخواست زمان بیشتر برای جوانب مختلف ورود شركت شان به بازارهای ایران بعد از خروج آمریكا از برجام را خواهان شده اند.

پس از اجرایی شدن برجام، ایران ایر توانست قرارداد خرید ۲۰۰ فروند هواپیمای جدید را نهایی كند كه تابحال تنها ۱۱ فروند آن به ایران تحویل شده است.
1397/02/20
20:48:23
5.0 / 5
5118
تگهای خبر: شركت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری