معاون وزیر كار خبر داد؛

سه دستور كار برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا

سه دستور كار برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا

ارتباط با مشتری: معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار با اشاره به اینكه متأسفانه در نظام اجرایی كشور تفكیكی بین كسب و كارهای فیزیكی و مجازی قائل نشدیم، از سه اقدام برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا اطلاع داد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، عیسی منصوری در نشست هم اندیشی كارآفرینان با عنوان «دورهمی كارآفرینی» در حوزه فرهنگ و هنر كه عصر امروز در محل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، تصریح كرد: باآنكه باید این نوع نشست ها برای تبادل ایده ها و گفتمان كارآفرینانه ادامه داشته باشد، اما نقش وزارتخانه ها، برگزاری كافه كارآفرینی نیست؛ بلكه آنچه كه وزارت كار و دولت باید به آن توجه كند، این است كه به دنبال الگوسازی در حوزه كارآفرینی باشیم و به تدریج این الگو را به استان ها و رشته فعالیت های مختلف تعمیم دهیم.
معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار با تاكید بر اینكه این وزارتخانه به دنبال ایفای نقش تسهیل گر از زمان شكل گیری استارتاپ ها و كسب و كارهای نوپا است، ادامه داد: البته نقش تسهیل گری برای توسعه كارآفرینی باید بین بخش خصوصی و دولت اتفاق بیفتد.
وی با انتقاد از نبود خط مرز بین كسب و كارهای فیزیكی و مجازی خاطرنشان كرد: متأسفانه در نظام اجرایی و قانونی كشور، هنوز تفكیكی بین كسب و كارهای فیزیكی و مجازی قائل نشده ایم. ضمن اینكه در این عرصه باید به این نكته توجه نماییم كه همزمان با رشد و توسعه كسب و كارهای نوپا، آیا قوانین و مقررات حاكم بر فضای كسب و كار كشور متناسب با مشاغل نوپا است یا خیر؟ طبیعتاً در این عرصه قوانین فعلی باید متناسب با كسب و كارهای نوپا اصلاح شوند؛ ازاین رو آنچه كه در حوزه نظام اجرایی و قانونی كشور باید به آن توجه گردد این است كه در گام نخست بدانیم برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا در كجا قرار داریم و خلاء های موجود را شناسایی نماییم.
منصوری با تاكید بر اینكه نظام اجرایی هماهنگی برای ارتباطات كارآفرینی در كشور وجود ندارد، اضافه كرد: با هماهنگی و نقش آفرینی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه تأمین مالی كسب و كارهای نوپا از محل بازار سرمایه با وزارت اقتصاد و وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات (ICT) امضاء شد و هم اكنون هماهنگی بین دستگاهی خوبی در حوزه توسعه كسب و كارهای حوزه تجارت الكترونیك و مشاغل نوپا وجود دارد.
معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار در ادامه از سه اقدام این وزارتخانه برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا برای آینده اطلاع داد و اظهار داشت: در گام نخست، بهبود فضای كسب و كار در این نوع مشاغل در دستور كار قرار دارد؛ همینطور اتصال كسب و كارهای شكل گرفته به بازار جهانی از دیگر برنامه های حمایتی وزارت كار از این نوع مشاغل است؛ علاوه بر این اتصال و ارتباط شركت ها و استارتاپ های داخلی با استارتاپ های موفق بین المللی از دیگر اقدامات این وزارتخانه برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا خواهد بود.
وی اضافه كرد: برای توسعه كارآفرینی علاوه بر نشست های عمومی برای ارتباط كارآفرینان به دنبال برگزاری رویدادهای تخصصی و منطقه ای برای گفتمان كارآفرینانه در حوزه های تخصصی خواهیم بود.
این مقام مسئول در انتها تاكید كرد: نشست های كارآفرینانه باید دارای نظام یكپارچه باشند؛ ضمن اینكه دولت باید بعنوان تسهیلگر در این عرصه وارد شود.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، عصر امروز اولین نشست از سلسله نشست های دورهمی كارآفرینی در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با مبحث كارآفرینی در حوزه فرهنگ و هنر برگزار گردید و مقرر است در آینده طی نشست های جداگانه ای، دورهمی كارآفرینی در حوزه های كسب و كارهای نوپا در مشاغل مختلف هم برگزار گردد.

1397/02/28
12:39:16
5.0 / 5
5314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری