مهارت و انتقال سبز، خیابان یک طرفه نیست

مهارت و انتقال سبز، خیابان یک طرفه نیست

ارتباط با مشتری: خراسان رضوی تغییرات آب و هوایی هم اکنون بر بازارهای کار تاثیر می گذارد؛ بطوریکه میلیونها نفر شغل خودرا با اختلالی بی سابقه در سالهای اخیر ترک کرده یا از دست داده اند.به نقل از ویفروم، دنیای کار می تواند نقش مهمی در گذار به اقتصاد کم کربن داشته باشد؛ بااینکه این مساله به توانایی ما برای توسعه مهارت های سبز بستگی دارد.

با سرمایه گذاری روی چنین مهارت هایی دولت ها، مشاغل و افراد می توانند با یکدیگر همکاری کنند تا دنیایی پایدارتر ایجاد شود که برای همه کارآمد باشد.

موضوع تغییر اقلیم مساله ای غیر قابل انکار است و در سال های آتی اگر رویه های خودرا تغییر ندهیم، امواج گرما و حریق های شدید جنگلی، ناامنی غذایی و کمبود آب، جنگل زدایی و از دست دادن تنوع زیستی همچنان نتایج مخربی برای جهان و زندگی کاری ما خواهد داشت.

در حال حاضر میلیونها نفر بنا بر این آواره شده اند برای اینکه خانه ها و معیشت آنها قربانی تاثیر تغییرات آب و هوایی شده و واضح است که تاثیر واقعی تغییرات آب و هوایی گسترده خواهد بود و بر بازارهای کار محلی و زنجیره های تامین جهانی نیز نفوذ می کند.

دنیای کار نقش مهمی در گذار به اقتصاد کم کربن ایفا می کند؛ بااینکه این انتقال به توانایی ها و ظرفیت ما برای شناسایی، ارزیابی و توسعه مهارت های سبز بستگی دارد.

بدون توسعه مهارت ها تخمین زده می شود که اقتصاد فعلی جهانی می تواند ۷۱ میلیون شغل را از بین ببرد. از طرف دیگر سیاست های هوشمندانه و سرمایه گذاری در مهارت آموزی مجدد می تواند این چشم انداز را معکوس کند؛ بطوریکه بخش انرژی به تنهایی می تواند ۱۸ میلیون شغل بوجود آورد.

بیش از ۱.۴۷ میلیارد شغل در سطح جهان به یک آب و هوای پایدار بستگی دارد. فرصت های انتقال سبز می تواند فرصت های مختلفی را برای دولت ها، مشاغل و کارگران فردی بوجود آورد و دولت ها نقش مهمی در پیشبرد تغییر اقتصاد مهارت های سبز دارند.

مهارت و انتقال سبز خیابان یک طرفه نیست. اقتصاد سبز و گذار به سمت آینده ای پایدارتر بدون شک بر تقاضای مهارت در بازار کار تاثیر می گذارد. از طرف دیگر توجه به این نکته مهمست که بدون مهارت، هر گونه پیشرفت به سمت گذار سبز غیرممکن خواهد بود برای اینکه مهارت ها و اقتصاد سبز یکدیگر را شکل می دهد.
1401/07/01
14:36:27
0.0 / 5
294
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , زندگی , شغل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری